Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Solar Power | 20W |
| Load Power | 3 No.s x 4W Bulb |
| Usage/Application | Indoor |
| Lighting Type | LED |
| Accessories | Kit / Solar Panel / Bulb |
| Brand | STYBEN |
| Features | Portable Home Light Kit |
| Operating Voltage | 12 V |
| Annual Maintenance Contract | Nil |
| Warranty Of Solar Panels | 1 Year* |
| Type Of Lighting Application | Indoor Lighting, Emergency Lighting, Home Lighting |
| Efficiency | 85% |
| Warranty | 1Year |
| Pv Module | Provided |
| Cable Length | 5mtr |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information: