Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Phase | Single Phase |
| Height | 10m |
| Pole Type | Round |
| Material | Steel |
| Light Block Color | Cool White |
| Usage/Application | Outdoor |
| Brand | STYBEN |
| Shape | Octagonal |
| Lighting Color | Cool White |
| Surface Finish | Hot Dip |
| Number Of Light | 6 |
| Lighting Type | LED |
| Number Of Lights | 6.0 |
| Foundation Plate Thickness | 16mm |
| Light Source | LED |
| Dimensions | Top 70mm and bottom 155mm |
| Warranty | 2 years |
| Bottom Size | 155MM |
| IP Rating | 67 |
| Features | Timer Integrated |
| Power | 150W x 6 lights |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Pole Type | Polygonal |
| Height | 12 Meters |
| Material | Galvanized Iron |
| Usage/Application | Highways |
| Antenna/Tower Height | customised |
| Size | Top 90 & Bottom 240mm |
| Body Material | Hot Dip Galvanized |
| Mounting Type | With Foundation Bolts |
| Number Of Sections | 2 Sections |
| Power | 1200W |
| Weight | 150Kgs Approx |
| Wind Resistance | 40Kms |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Height | 9 M |
| Pole Type | Round |
| Material | Hot Dip Galvanised |
| Power | 900W |
| Usage/Application | Highway |
| Shape | Octagonal |
| Lighting Color | Cool White |
| IP Rating | 65 |
| Bottom Size | 155mm |
| Foundation Plate Thickness | M20x650mm |
| Number Of Light | 6 |
| Plate Thickness Mm | 16mm |
| Wall Thickness Mm | 3mm |
| Weight | 100Kgs |
| Wattage | 150W x 6no.s |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Phase | Single Phase |
| Mast Height | 12.5Mtr |
| Light Block Color | Cool White |
| Usage/Application | Highways |
| Brand | Styben |
| Body Material | Hot Dip Galvanized |
| Power | 1-2KV |
| Available Wattage | 200W |
| Lighting Type | LED |
| Volt | 230VAC |
| Number Of Lights | 6.0 |
| Input Voltage | 230V AC |
| IP Rating | 67 |
| Lighting Color | Cool White |
| Warranty | 2Years |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Phase | Single Phase |
| Mast Height | 16.5Mtr |
| Light Block Color | Cool White |
| Usage/Application | Highways |
| Brand | Styben |
| Top Size | 150mm |
| Body Material | Hot Dip Galvanized |
| Power | 1-2KV |
| Lighting Type | LED |
| Available Wattage | 200W |
| Volt | 230VAC |
| Number Of Lights | 8.0 |
| Input Voltage | 230V AC |
| IP Rating | 67 |
| Lighting Color | Cool White |
| Warranty | 2Years |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information: