Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Wattage | 100W |
| Lighting Color | Cool White |
| IP Rating | IP40 |
| Model Name/Number | Styben |
| Beam Angle | 120Degrees |
| Body Material | GI Sheet |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 120-270V |
| Warranty | 2 years |
| Features | High Brightness |
| Driver | Fulham/Philips |
| Luminous Flux | 10000 |
| Housing | GI Powder Coating |
| Total Weight | 4.4Kg's |
| Certification | ROHS |
| Install Style | Fixing with clamps |
| CRI | 80 |
| Surge Protection | 5KV |
| Operating Frequency | 50Hz |
| Size | 1200X200X70mm |
| Pcb Size In Mm | 1.6mm |
| Led Model | OSRAM/Equalent |
| Power | 100W |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information: