Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Brand | STYBEN |
| Lighting Type | LED |
| Model Name/Number | SB-SLLCMC50W |
| Body Material | PDC Aluminium |
| IP Rating | IP66 |
| Lighting Color | Cool White |
| Usage/Application | Street Lighting |
| Input Voltage | 230V AC |
| Color Temperature | 6500K |
| Frequency | 50Hz |
| Lumens | 5000 Lumens |
| Driver Efficiency | 88% |
| Spd | Provided |
| Power Factor | 0.96 |
| Surge Protection | 5KV |
| Cri | 80 |
| Total Harmonic Distortion | 10% |
| Warranty | 2Years |
| Pole Entry Dia | 50-60mm |
| Acceptable Payment Mode | Cheque/Cash, Online |
| Dispatch Time | 1-2weeks |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Brand | Styben |
| Lighting Type | LED |
| Model Name/Number | SB-SLLCMC100W |
| IP Rating | IP66 |
| Lighting Color | Cool White |
| Usage/Application | Street Light |
| Input Voltage | 230V AC |
| Color Temperature | 6500K |
| Frequency | 50Hz |
| Lumens | 10000 |
| Nominal Voltage | 230V AC |
| Driver Efficiency | 88% |
| Luminous Flux | 10000 |
| Spd | Provided - 5KV |
| Optical Cover | Glass Lens |
| Surge Protection | 5KV |
| Cri | 80 |
| Warranty | 2Years |
| Power | 100W |
| Short Circuit Protection | Provided |
| Thd | 10% |
| Acceptable Payment Mode | Cheque/Cash, Online |
| I Deal In | New Only |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Brand | STYBEN |
| Lighting Type | LED |
| Model Name/Number | SB-SLLCMC150W |
| Body Material | PDC - Aluminium |
| IP Rating | IP66 |
| Lighting Color | Cool White |
| Usage/Application | Street Light |
| Input Voltage | 230V AC |
| Color Temperature | 6500K |
| Frequency | 50Hz |
| Lumens | 15000 |
| Protection | Provided |
| Efficiency | 88% |
| Surge Protection | Provided - 5KV |
| Cri | 80 |
| Total Harmonic Distortion | 10% |
| Warranty | 2years |
| Pole Entry Dia | 50-60mm |
| Power | 150W |
| Lense | Provided |
| Short Circuit Protection | Provided |
| Acceptable Payment Mode | Online, Cheque/Cash |
| I Deal In | New Only |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Brand | Styben |
| Lighting Type | LED |
| Model Name/Number | SB-SLLCMC200W |
| Body Material | PDC Aluminium |
| IP Rating | IP66 |
| Lighting Color | Cool White |
| Usage/Application | Street Lighting |
| Input Voltage | 230V AC |
| Frequency | 50Hz |
| Lumens | 20000 |
| Driver Efficiency | 88% |
| Spd | 5KV |
| Operating Voltage | 230V AC |
| Cri | 80 |
| Total Harmonic Distortion | 10% |
| Warranty | 2Years |
| Pole Entry Dia | 50-60mm |
| Short Circuit Protection | Provided |
| Acceptable Payment Mode | Online, Cheque/Cash |
| I Deal In | New Only |
| Power W | 200W |
Additional Information: