Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Lighting Type | LED |
| Brand | Sudhir Switchgears |
| Lighting Color | White |
| Certification | CMRI |
| Usage/Application | Industrial |
| Body Material | Aluminium |
| Power | 50W |
| Area Classification | Zone 1& 2 |
| Mounting Type | Surface |
| Operating Frequency | 50Hz |
| Total Harmonic Distortion | 10% |
| Dimmable | NO |
| Fuse Protection | Provided |
| Model Name/Number | FLPWG-50W |
| Warranty | 2Years |
| Color Temperature | 6500K |
| I Deal In | New Only |
Additional Information: