Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Power | 5-10W |
| Lighting Color | Warm White |
| Body Material | Aluminium |
| Wattage | 5-10W |
| Shape | ROUND AND SQUARE |
| IP Rating | IP 65 |
| Base Type | B22 |
| Lighting Type | LED |
| Usage/Application | Office |
| Input Voltage | 220 V |
| Dimmable | No |
| Frequency | 50Hz |
| Bollard Height | 300-800mm |
| High Surge Protection | 2KV |
| Warranty | 1Year |
| Color Temperature | 2700-6500K |
| Brand | Styben |
10 Watt Garden Bollard – A sleek and energy-efficient outdoor lighting solution, perfect for illuminating pathways, gardens, and landscapes with a soft, warm glow. Durable, weather-resistant design ensures long-lasting performance.
Additional Information: